Olecko to urokliwe miasto położone na północno-wschodnim krańcu Mazur Garbatych - z dala od zgiełku metropolii. Otoczenie lasów i jezior sprzyja wypoczynkowi na łonie natury. Nigdzie w Europie nie spotkasz tylu ptasich gniazd i tak wspaniałych rozlewisk. Czas wydaje się tu płynąć znacznie wolniej… Swoją przystań znajdują w Olecku zarówno osoby szukające spokoju i wytchnienia, jak również miłośnicy pieszych wycieczek, pływania, żeglarstwa, kajakarstwa, rowerowych wypraw, jazdy konnej, wędkarstwa i innych form aktywnego wypoczynku. Zobacz, co warto zobaczyć i jak spędzać czas w Olecku – zielonym mieście, w którym powietrze należy do najczystszych w Polsce.

Hala widowiskowo-sportowa z pływalnią „Lega”

Hala widowiskowo-sportowa
z pływalnią „Lega”

To kompleks sportowy z pełnowymiarowym boiskiem do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, salą fitness, salą do squasha, salą walk, bieżnią, ścianką wspinaczkową, siłownią, basenem i zapleczem SPA. Hala znajduje się w sąsiedztwie jeziora Olecko Wielkie i stadionu.

Stadion lekkoatletyczno-piłkarski

Stadion
lekkoatletyczno-piłkarski

Na terenie stadionu odbywają się profesjonalne zawody lekkoatletyczne. Znajdują się tutaj: boisko piłkarskie trawiaste, bieżnia tartanowa, rozbiegi do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, skoku o tyczce i rzutu oszczepem, klatka do rzutu młotem i dyskiem oraz pchnięcia kulą, a także wypożyczalnia sprzętu.

Boisko piłkarskie ze sztuczną murawą

Boisko piłkarskie
ze sztuczną murawą

W sąsiedztwie stadionu, na amatorów piłki nożnej i profesjonalnych zawodników czeka ogrodzone i oświetlone boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, o wymiarach 90x56 m. Drużynom kibicować może publiczność zgromadzona na trybunach, liczących 186 miejsc.

Korty tenisowe

Korty tenisowe

Na terenie parku sąsiadującego z kompleksem Klonova Park znajduje się 7 ogrodzonych, oświetlonych kortów tenisowych z nawierzchnią ceglaną. Wysokie drzewa chronią przed silnymi podmuchami wiatru oraz zapewniają tenisistom cień w czasie upałów. W sezonie letnim, na kortach rozgrywane są otwarte turnieje.

Boiska do siatkówki plażowej

Boiska
do siatkówki plażowej

W najbliżej okolicy Klonova Park, naprzeciwko kortów tenisowych, znajdują się dwa ogrodzone boiska do siatkówki plażowej. Często rozgrywane są tutaj turnieje.

Plaża miejska nad jeziorem Olecko Wielkie

Plaża miejska
nad jeziorem Olecko Wielkie

Nad jeziorem Olecko Wielkie, ok. 500 m od Klonova Park, znajduje się strzeżone kąpielisko miejskie z rozbudowaną infrastrukturą. Na wypoczywających czekają: molo z wieżą do skoków, wypożyczalnia sprzętu, bar, boisko do siatkówki i zaplecze sanitarne. O bezpieczeństwo dbają ratownicy WOPR.

Skate Park

Skate Park

Obok przystani żeglarskiej znajdują się skate park z betonową rampą, siłownia na wolnym powietrzu, specjalny tor do jazdy rowerem i na rolkach oraz linarium.

Trasa przyrodnicza Wiewiórcza Ścieżka

Trasa przyrodnicza
Wiewiórcza Ścieżka

Wzdłuż linii brzegowej jeziora Olecko Wielkie, biegnie licząca niemal 13 km trasa przyrodnicza o nazwie Wiewiórcza Ścieżka. Co roku odbywa się na niej kultowa impreza biegowa „Olecka trzynastka”.

Olecki rynek

Olecki rynek

Plac Wolności to centralny punkt Olecka. Rynek olecki o wymiarach 255x215x228x255 metrów był kiedyś jednym z największych w całej Europie! Zaprojektowano go zgodnie z zasadami urbanistyki średniowiecznej. Wieki temu handlowano tu bydłem i końmi.

Dzisiaj Plac Wolności nadal stanowi tłumnie odwiedzaną (zwłaszcza latem) przestrzeń targową. Znajdują się tutaj stoiska z wyrobami mleczarskimi, miodami, naturalnymi kosmetykami i innymi regionalnymi wyrobami. Wokół rynku znajdują się: pasaż handlowy, Punkt Informacji Turystycznej, Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” oraz urzędy.